Skip Navigation
 

WARTOŚCIOWE SPOTKANIE

Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

Melchior Wańkowicz


23 maja 2024 r. w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie odbył się rodzinny piknik z okazji zbliżającego się Święta Mamy pod hasłem „ZDROWA MAMA – RADOSNE I UŚMIECHNIĘTE DZIECKO”. W tym roku to wspólne spotkanie było ukierunkowane na promowanie zdrowia, a nade wszystko na profilaktykę.

Na wstępie Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar przywitała wszystkich przybyłych i udzieliła głosu przedszkolakom. Poprzez śpiew, taniec i wiersz dzieci miały możliwość wyrazić swoją miłość i szacunek do Mam.

Zaproszonych zostało wielu gości, którzy poprzez swoją pasję do zawodu, który wykonują, potrafią zachęcić i zainteresować ważnymi sprawami. A byli nimi: Pani stomatolog Anna Kobylańska waz z asystentką Panią Anetą Pikułą. Pani stomatolog Magdalena Kuniec. Panie Jolanta Kopeć i Agata Sawa – pielęgniarki środowiskowo- rodzinne wraz ze swoimi studentami z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu – wydział pielęgniarstwo. Pan Zdzisław Wójcik – emerytowany strażak, wiceprezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu, jednocześnie prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu. Rodzice promujący prawidłowe odżywianie. Całe spotkanie uatrakcyjniała również Rada Rodziców wykonując zdobienia na twarzy oraz na włosach, a także nauczyciele oferując różnorodne stanowiska artystyczne.

Z podekscytowaniem wielu przedszkolaków czekało na loterię fantową, która była nagrodą za zjadanie zdrowych i wartościowych posiłków w przedszkolu. Upominki zostały ufundowane przez Miasto Radymno.

Zwieńczeniem różnorodnych atrakcji była sesja zdjęciowa w wiejskiej scenerii, przy której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ścianka została przygotowana przez STOWARZYSZENIE SPOŁECZNIE AKTYWNI NA RZECZ PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W RADYMNIE.

To czwartkowe popołudnie było bardzo wartościowym spotkaniem dla wielu rodzin. Jesteśmy przekonani, że edukacji i profilaktyka od najmłodszych lat to pierwszy ważny krok do lepszego jutra.

Pan Zdzisław przybliżył rodzicom temat dawstwa krwi i organów. Zapytany o refleksję, mówi: „Prezentowane przeze mnie treści spotkały się z dużym zainteresowaniem. Kilkoro rodziców, którzy mają otwarte serca na pomoc bliźniemu już rozpoczęło przygodę z krwiodawstwem. Noszą przy sobie także „Oświadczenia woli”. Pozostali otrzymali wyczerpujące informacje na temat, co zrobić, aby zostać dawcą tego, niczym nie zastąpionego leku. Przekazałem także wszystkim zainteresowanym czyste druki tych oświadczeń celem przemyślenia tematu”. Po chwili dodaje: ”Miłym akcentem spotkania z rodzicami i dziećmi była szczera radość, którą widziałem w oczach dzieci i słowa – pan był u nas w przedszkolu i mówił o bezpieczeństwie. Pamiętamy pana i to, co pan mówił. Te słowa, wypowiedziane przez młodych ludzi pozwalają przypuszczać, że w ekstremalnej sytuacji, gdy nawet rodzic, np. w domu może potrzebować pomocy, dziecko, w różny sposób może jej udzielić, choćby prawidłowo powiadamiając o zdarzeniu służby ratownicze”. Na zakończenie podkreśla: „Część rodziców udało mi się zachęcić, a te osoby, które nie mogą dzielić się cząstką siebie, zadeklarowały chęć promocji tej pięknej idei. Takie spotkania są potrzebne. Kontakt na żywo daje duże możliwości. Warto pamiętać, że słowa pouczają, a przykłady pociągają”.

A wszystkim Mamom jeszcze raz życzymy by były zdrowe, radosne i uśmiechnięte. Aby spełniły się jako Mamy, ale również myślały o sobie, miały zawsze dla siebie czas i swoją radością i zadowoleniem dzieliły się ze swoimi najbliższymi.

Tekst Aneta Dubiel-Korzepa, zdjęcia pracownicy przedszkola
 
 
 
« powrót|drukuj